top of page

בחירת קבלן

כבר החלטתם לשפץ, וכבר בדקתם שהאדם אליו פניתם הוא קבלן שיפוצים רשום- מה עכשיו? איך בוחרים את הקבלן המתאים לכם ביותר? 
קודם כל- התרשמות אישית, וודאו שהקבלן קשוב לצרכים ולבקשות שלכם, שהוא יודע להציג פתרונות יצירתיים ומקצועיים לבעיות שאתם מעלים.
בקשו לראות עבודות קודמות- התרשמו מהסגנון ומרמת הגימור של העבודות.
וכמובן - החשוב ביותר - ה מ ל צ ו ת - אל תסתמכו על מכתבים והודעות, בקשו ליצור קשר ישיר עם לקוחות של אותו הקבלן, אל תתביישו לצלצל אליהם ולקבל חוות דעת אמיתית. כל אחד מהם היה במקומכם פעם וישמח לסייע. קבלן ברמה גבוה המחזיק בקהל לקוחות מרוצים לא יחשוש למסור לכם את מספרי הטלפון של לקוחותיו- להיפך, הוא יעשה זאת בשמחה.

?החלטתם לשפץ

בהחלטות מסוג זה, תרצו לשים את מבטחכם באדם הנכון! מציאת קבלן השיפוצים המתאים תחסוך מכם הפתעות לא נעימות, הוצאות מיותרות, זמן יקר ויותר מכל- תהפוך את חוויית השיפוץ לדרך נעימה אל הגשמת החלום שלכם.
כאשר פונים לקבלן שיפוצים, החלק החשוב ביותר הוא להבין במי מדובר? האם מדובר ב"חאפר"- שהוא למעשה אדם שאינו מקצועי ואולי אף אינו הגון וישר? האם מדובר ב"שיפוצניק" - שהוא אדם המבצע עבודות שיפוץ אך כלל אינו רשום כקבלן שיפוצים או אינו רשום בסיווג המתאים? או לחלופין האם מדובר בקבלן שיפוצים מוכר אשר רשום ברשם הקבלנים תחת סיווגים 100, 131 ו-135. 
ניתן כמובן לאמת את רישום הקבלן בפנקס הקבלנים שבאתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון. בהצלחה!

הכירו את האנשים

כבר בחרתם את הקבלן שישפץ עבורכם את הבית-
אחד הדברים החשובים שתרצו לדעת הוא מי בעצם מנהל את העניינים? האם האדם איתו נפגשתם? אולי מנהל עבודה? שאלו את השאלה הזו ובררו מי אחראי על פתיחה וסיום של יום העבודה, מי מפקח על קבלני המשנה (חשמלאי, אינסטלטור ועוד) ולמי להתקשר כאשר מתעוררת שאלה או בעיה.
סכמו עם איש הקשר שלכם על אופן ותדירות קבלת עדכונים בנוגע להתקדמות העבודה (טלפונית פעמיים בשבוע, פגישה שבועית או כל דרך אחרת שנוחה לשני הצדדים). כמובן שמומלץ לערב בכך את האדריכל או מעצב הפנים במידה ויש כזה.

!הכל בכתב

נפגשתם עם קבלן שיפוצים, התרשמתם ממנו, הוא ראה את הבית, תיארתם לו את התוצאה המוגמרת אותה תרצו לקבל, הסברתם את מגבלות התקציב והגיע הזמן לעשות צעד אחד קדימה- הגיע הזמן לקבל הצעת מחיר.
כלל אצבע ראשון - מה שלא כתוב, לא קיים! הצעת המחיר מאפשרת ללקוח להתרשם מרצינותו של הקבלן.
בשום פנים ואופן אל תסכימו להצעת מחיר בעל-פה. דרשו לקבל הצעת מחיר בכתב, שתהיה מסודרת ומפורטת עד כמה שניתן בה כל רכיב בשיפוץ מיוצג בסעיף נפרד. כלומר, שתכלול תיאור מדויק של העבודה לפרטיה, כמויות (ביחידות או במטרים), מה כוללת ההצעה? באילו חומרים ישתמשו? תאריכים אפשריים לתחילת העבודה, מהם לוחות הזמנים לביצוע ומהי פריסת התשלומים? 
הצעה מסודרת תחסוך מכם בהמשך אי הבנות, חוסר בהירות או במקרה הפחות טוב גם ויכוחים ועימותים מיותרים.

לא משלמים כסף מראש! נקודה.

בשיפוצים, מחלקים את התשלומים על-פי קצב התקדמות העבודה. בסיום של כל חלק עליו תסכמו ביחד עם הקבלן שבחרתם, ודאו שהוא אכן הסתיים, גשו לראות בעצמכם ורק אז שלמו לקבלן את התשלום המגיע לו עבור חלק זה. לעולם- אל תשלמו כסף מראש, קבלן שידרוש מכם תשלום מראש צריך להדליק לכם נורה אדומה.
יתרה מכך, רצוי להשאיר סכום כסף לסיום העבודה אותו תשלמו רק לאחר שתוודאו שאכן העבודה בוצעה לשביעות רצונכם וכל המערכות תקינות.

זמינות הקבלן

אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך של שיפוץ הוא זמינות.
חשוב לדעת איך אתם משיגים את קבלן השיפוצים שלכם ולוודא שהוא זמין עבורכם בכל שאלה או תקלה. 
כמו-כן, חשוב שגם אתם תהיו זמינים עבורו- לעיתים צצות שאלות או בעיות בהן הקבלן יזדקק להסכמתכם ולא נרצה שעבודה תתעכב בגלל חוסר מענה.
יתרה מכך - חשוב שהקבלן יהיה זמין עבורכם גם לאחר סיום העבודה במקרה ותצוץ בעיה.

!זול לפעמים עולה ביוקר

תמיד מומלץ להשוות מחירים - בכל תחום ובכל שירות שאנו רוכשים.
במקרה של בחירת קבלן שיפוצים - אסור להתפשר על האיכות!! 
כאשר מדובר בשיפוץ הבית, מדובר בהשפעה ארוכת שנים על חייכם, החל בתקופת השיפוץ ועד השנים שיבואו לאחריו בהן תהנו או תסבלו מהתוצאות.
חשוב לבחור בבעל מקצוע מקצועי ואמין, המקפיד על איכות, דיוק ויושרה המעניק אחריות על עבודתו- 
גם כאשר המשמעות היא בחירת קבלן יקר יותר.
ההשקעה משתלמת.

ארנונה בזמן שיפוצים

ידעתם שאפשר לקבל פטור מארנונה בתקופת שיפוץ?
במידה ואתם משפצים את הבית, תוכלו לפנות מראש לרשות המקומית ולמלא טפסים לבקשת פטור מתשלום ארנונה למשך תקופת השיפוץ.

סדקים בקירות הבית

לא תמיד מדובר בבעיה קשה. רוצים לדעת איך להעלים אותם בעצמכם?
בשלב ראשון חשוב לבדוק האם הסדק הוא קטן ושטחי או סדק עמוק.
- במידה ומדובר בסדק קטן ושטחי הפתרון פשוט מאוד - נחרוץ את הסדק, כלומר נעמיק ונרחיב אותו מעט ואז נמלא אותו בשפכטל, לאחר שמתייבש נשייף בנייר זכוכית ונצבע.
- במידה ומדובר בסדק עמוק מאוד, יידרש טיפול משמעותי יותר - יש לחרוט היטב כל סדק, למלאו בחומר אקרילי, לכסות ברשת ורק אז למרוח שפכטל. לאחר שמתייבש ניתן לשייף בנייר זכוכית ולצבוע. בהצלחה!

?קפץ החשמל בבית

איך נזהה את המכשיר המקצר?
- ניגש לארון החשמל וננסה להרים את המתג הראשי
- במידה וקפץ שוב- נוריד את כל המתגים בארון, נרים רק את הראשי ולאחריו נרים את המתגים אחד, אחד עד שנגלה מי מהם הוא הבעייתי
- ניגש לאזור בבית המשויך למעגל הבעייתי וננתק את כל המכשירים משקע החשמל, נרים את המתג ונחבר את המכשירים אחד אחד עד שנגיע למכשיר המקצר?
ברוב המקים נאתר את הבעיה לבד- אם לא, נזמין חשמלאי מוסמך.

אינסטלציה וצנרת

זהו החלק החשוב ביותר בתהליך שיפוץ של חדרי אמבטיה. עבודה טובה תחזיק מעמד לפחות ל-20 שנה, עבודה שאיננה מקצועית וקבלן שמעגל פינות ייצרו לכם בעיות חמורות שיביאו לעגמת נפש רבה ובלאגן רציני בבית!
אז מה עושים? ריכזנו עבורכם שלושה טיפים מרכזיים-
1 - בכל חדר אמבטיה קיימות 3 מערכות - מים חמים, מים קרים וביוב. קבלן אמין לא יוותר על החלפת הצנרת הישנה בעת שיפוץ חדר האמבטיה, חאפר לעומת זאת, יחליף את הריצוף הישן בחדש מבלי לגעת בצנרת. החלפת התשתית מטרתה למנוע דליפות ופיצוצים בעתיד שיאלצו אתכם להרים שוב ריצוף, לשבור קרמיקה ועוד כל מיני סרטים שאתם לא רוצים להיכנס אליהם....
2- כיום, הצנרת המומלצת לשימוש היא צנרת מסוג SP העשוייה משלוש שכבות בידוד ועשויה מפלסטיק עם מעטפת פנימית של אלומיניום או צנרת מסוג פקסגול שהיא מערכת צינורות המושחלים לתוך שרוול ובעלת יתרון משמעותי משום שניתן "לשלוף" צינור החוצה ולהשחיל אחד חדש במקרה של פיצוץ. בעל מקצוע טוב ואמין ישתמש בצנרת איכותית זו מבלי שתבקשו לעומת חאפר שישתמש בצנרת זולה ופשוטה ללא תו תקן.
3- לפני הנחת הריצוף החדש חשוב לוודא שני דברים: ראשית שאכן מוטבע על הצנרת תו תקן, צנרת ללא תו תקן אינה עמידה ללחץ או לחום והיא בעלת סיכוי גבוה להתפוצץ. שנית- יש לבדוק את הצנרת בלחץ מים ולוודא שאינן נזילות, הצנרת עומדת בחום ובלחץ המים ולא נוצרים פיצוצים. מדובר בבדיקה חיונית ולמרות זאת קבלנים רבים מדלגים עליה.

עובש

צצו כתמי עובש על הקיר?
חשוב לטפל בהם בהקדם. למה?
כי הם מתפשטים במהירות וכי עובש הוא פטריה שאיננה בריאה לנו, ובמיוחד לא לתינוקות וילדים, או לסובלים מאלרגיות ובעיות בדרכי הנשימה.
איך מטפלים?
ראשית - משפשפים את האזור הנגוע במים ואקונומיקה ולאחר מכן מעבירים סמרטוט עם מים בלבד. רצוי לצבוע בשתי שכבות לאחר שהאזור התייבש.
בשלב שני, למניעה, חשוב להקפיד על אוורור יומיומי של האזור בו יש נטיה להווצרות עובש.

?איך בוחרים צבע לקירות הבית

כאשר בוחרים מתוך מניפת הצבעים אפשר לקבל מושג לגבי הצבע ולהבין את מידת הכהות שלו ביחס לגוונים אחרים, אך הצבע אותו תבחרו מהמניפה יראה שונה במציאות על הקיר.
לפני שצובעים שטח גדול בצבע הנבחר, מומלץ לצבוע שתי שכבות על שטח קטן (כ-50X50) בגובה העיניים ובאזור מואר ולבחון את הצבע ביום ובלילה כדי לוודא שהוא אכן מוצא חן בעיניכם.
במידה ואתם מתלבטים בין שני צבעים, קנו כמות קטנה משני הצבעים וצבעו שני שטחים כאלה אחד ליד השני וכך תוכלו להחליט בקלות.
שימו לב, לעיתים, בצבעים מסויימים, כאשר אינכם בטוחים לגבי מידת הכהות של הצבע, תוכלו לבקש בחנות את הגוון הבהיר יותר ולחזור ולהוסיף עוד פיגמנט במידה ותרצו להכהות לאחר שתעשו את צביעת הנסיון. 
זכרו - לא ניתן להבהיר צבע מגוון אך לעיתים ניתן להכהות.

אמנת השירות

מהי אמנת השירות ??
אמנת השירות בישראל היא מנגנון נקי, פשוט ונטול יומרנות. במסגרת אמנת השירות מתחייבים בתי עסק לשירות איכותי טוב והוגן. למעשה זהו חוזה בין בית העסק ללקוחותיו.
איך יודעים מי חבר באמנת השירות?
1. באמצעות הלוגו של האמנה המוצג בבית העסק
2. באמצעות האמנה המוצגת בבית העסק
3. באתר עסקים בו מופיעים כל בתי העסק החברים באמנה 
מה עושים במקרה בו יש לצרכן טענה/ תלונה ? 
פונים לפרופיל אמנת השירות שם עורכים בירור ובדיקה ויורדים ללב ליבו של העניין עד שהעניין יטופל (כולל סילוק מהאמנה במידת הצורך). 
אמנת השירות בישראל היא בהחלט מנגנון WIN-WIN, שכן אמנת השרות תורמת הן לבית העסק – אשר ממוצב גבוה יותר ומבודל בזכות האמנה, והן לצרכן – משום שהיא חוזה מחייב של בית העסק כלפיו.

גם אני חבר באמנת השירות

דליפת גז

אל תהיו שאננים! דליפת גז היא דבר מסוכן, התנהלות נכונה יכולה למנוע אסון.
כמעט בכל בית בישראל פעילה כיום מערכת גז המשמשת לבישול על כיריים, חימום הבית, חימום מים ואף למייבשי כביסה. ריכזתי עבורכם ארבעה כללי ברזל שחשוב להקפיד עליהם כדי למנוע אסון-
1- בכל פעולת התקנה או תחזוקה של מערכת הגז או מכשיר המחובר אליה יש להזמין איש מקצוע מוסמך בתחום הגז - לא עושים לבד ולא נעזרים באף אדם שאינו מוסמך לכך.
2- כאשר מכשיר המחובר למערכת הגז פועל בביתכם, השאירו תמיד חריץ קטן לתחלופת אוויר וכניסה של חמצן, גם אם קר, אפילו 2 ס"מ יספיקו.
3- הקפידו על בדיקת תקינות של מערכת הגז לפחות אחת ל-5 שנים (זוהי אגב גם התקנה לבטיחות בגז), אסור לזלזל.
4- בכל מצב בו אתם מרגישים בריח המוכר של הגז או לחילופין מבחינים בצינור בלוי או חיבור רופף יש להתקשר באופן מידי לחברת הגז או לאיש מקצוע מוסמך ולקבל הנחיות כיצד לפעול בנושא.
שמרו על עצמכם ועל משפחותיכם.

??צבע אפוקסי - על מה ולמה

צבע אפוקסי מהווה פתרון טכנולוגי נפלא לצביעה איכותית, מדוייקת וחלקה.
מדובר בצבע עמיד ביותר גם בתנאים קשים מאוד (מזג אוויר, חומרים, גרירת ריהוט או מכונות כבדות ועוד).
צביעת אפוקסי מומלצת לשימוש פנימי על רצפת בטון - למשל במגרשי חניה, מרתפים, מחסנים ומוסכים או לשימוש חיצוני באזורים בהם רוצים לתת מראה נקי תמיד, נוח לתחזוקה ואינו סופג לכלוך.
צבע האפוקסי מגיע בקשת גוונים רחבה, בגימור מבריק או מט, מושלם לציפוי מסחרי או תעשייתי והפך לאופנתי מאוד גם בבתים. יתרונו הגדול הוא בקלות התחזוקה ויכולתו להישמר כחדש לאורך שנים רבות.

הריסת קירות

גם להרוס צריך לדעת!!
החלטתם על שיפוץ גדול או משמעותי בביתכם וחשבתם לחסוך בעלויות השיפוץ ולבצע את עבודת ההריסה ושבירת הקירות בעצמכם...
חשוב שתדעו - 
הריסה לא מקצועית עלולה לפגוע ולגרום נזק רציני לתשתיות מים וחשמל הטמונות בקירות. תיקונם יעלה לכם ביוקר ותגלו בדיעבד שגם עבדתם קשה וגם לא חסכתם כלום.

Please reload

bottom of page